کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز جمعه 01 تیر 1403
کشاورزی روز

آمادگی برزیل جهت انعقاد موافقت نامه همکاری با ایران در زمینه بهداشت دام و دامپزشکی

سفیر جمهوری فدرال برزیل در تهران از اعلام آمادگی این کشور برای انعقاد موافقت نامه همکاری با سازمان دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران در زمینه بهداشت دام و دامپزشکی خبر داد.

 

ساپنتا گوایرازابال موراتو در دیدار با دکتر مهدی خلج رییس سازمان دامپزشکی کشور، روابط دو کشور را رو به رشد عنوان کرد و افزود: وزیر کشاورزی برزیل تمایل دارد که ارتباطات دو کشور در زمینه کشاورزی بیش از گذشته توسعه پیدا کند.

وی با اشاره به مذاکرات فی مابین رییس سرویس بهداشت دام برزیل با رییس سازمان دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران که در خرداد ماه سال جاری  و در حاشیه هشتاد و سومین اجلاس سالانه سازمان جهانی بهداشت دام در پاریس انجام شد، گفت: دو طرف در آن نشست نسبت به انعقاد موافقت نامه همکاری در زمینه بهداشت دام و دامپزشکی اعلام آمادگی کردند و مقرر شد سفیر برزیل نسبت به پیگیری موضوع اقدام کند.

سفیر برزیل در تهران، هدف از انعقاد موافقت نامه همکاری در زمینه بهداشت دام و دامپزشکی میان دو کشور را همکاری دو جانبه به منظور کنترل، پیشگیری و ارتقاء نظام مراقبتی و نظارتی بیماری های دامی و نیز تسهیل در امر تجارت فرآورده های خام دامی و نهاده ها و خوراک دام و طیور ذکر کرد.


منبع : سایت وزارت جهاد کشاورزی


دسته بندی:
برچسب ها : جمهوری فدرال برزیل , موافقت نامه همکاری با سازمان دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران , سازمان دامپزشکی , سازمان دامپزشکی کشور , دکتر مهدی خلج , سرویس بهداشت دام برزیل , حاشیه هشتاد و سومین اجلاس سالانه سازمان جهانی بهداشت دام در پاریس , بهداشت دام و دامپزشکی , بیماری های دامی , تجارت فرآورده های خام دامی و نهاده ها و خوراک دام و طیور ر , خوراک دام و طیور , تجارت فرآورده های خام دامی ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد