کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز شنبه 05 اسفند 1402
کشاورزی روز

تولیدکنندگان زعفران کد می‌گیرند

نایب رییس شورای ملی زعفران ایران اعلام کرد: تولید کنندگان زعفران کد می‌گیرند.

 محسن احتشام با بیان اینکه اجرای طرح بهبود کیفیت و شناسه تولید زعفران ایران در پنج روستای شهرستان قاینات آغاز شد، گفت: پس از اجرای موفق این طرح در سال گذشته این طرح امسال به صورت گسترده اجرا می‌شود.

وی هدف از اجرای این طرح را بهبود کیفی زعفران ایران دانست و اظهار کرد: در قالب این طرح مراحل برداشت و جداسازی زعفران به صورت استاندارد اجرا می‌شود و از ناخالصی‌های زعفران کاسته خواهد شد.

نایب رییس شورای ملی زعفران ایران با بیان اینکه زعفران قائنات حرف اول را در بازار می‌زند و اجرای این گونه طرح‌ها باید با جدیت بیشتری پیگیری شود، تاکید کرد: همان‌گونه که نتایج اجرای پایلوت طرح در سال گذشته نشان داد با اجرای این طرح استانداردهای تولید زعفران مرغوب رعایت می‌شود و صادرات زعفران نیز بهتر خواهد شد.

احتشام به تفاوت قیمتی زعفران تولید شده در این شیوه اشاره کرد و افزود: زعفران‌های تولیدی در قالب این طرح به علت کیفیت بالایی که دارد با اختلاف قیمتی حداقل 200 هزار تومان در بازار خریداری می‌شود.

منبع : خبرگزاری ایسنا

دسته بندی:
برچسب ها : بهبود کیفی زعفران ایران , زعفران‌های تولیدی , تفاوت قیمتی زعفران , زعفران , برداشت و جداسازی زعفران به صورت استاندارد ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد