کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز چهارشنبه 23 خرداد 1403
کشاورزی روز

سنگین‌ترین انار ساوه در سال 91

همزمان با برپایی نمایشگاه ملی انار در مجموعه پارک شهر ساوه و با حضور "مسلم دارابی" قوی ترین مرد ایران سنگین ترین انار ساوه شب گذشته انتخاب شد.

 

در مراسم انتخاب سنگین ترین انار ساوه که جمع کثیری از شهروندان ساوه‌ای و باغداران و تولید کنندگان انار حضور داشتند پس از وزن کشی انارهای سنگین تولیدشده در این شهرستان یک انار به وزن 1.5 کیلوگرم به عنوان سنگین ترین انار انتخاب و با ثبت رکوردی جهانی در حضور مردم به نمایش گذاشته شد.

 

مدیر اجرایی نهمین جشنواره ملی انار ساوه در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایسنا گفت: وجه تمایز جشنواره نهم با جشنواره‌های قبلی در مدت زمان برگزاری و همگانی بودن آن بوده است مضاف بر اینکه به اذعان کارشناسان و مسوولان از بار علمی بالایی برخوردار بوده و استقبال مردم نیز از حد تصور بیشتر بوده است.

 

رضا صالحی افزود: نظر به استقبال بی نظیر مردم از جشنواره نهم ملی انار در ساوه و از آنجائیکه این جشنواره تا 22 آبان ماه ادامه خواهد داشت همه روزه برنامه‌های متعدد و متنوعی در آن اجرا می‌شود.

 

وی انتخاب سنگین ترین انار پرورش یافته در باغات ساوه را یکی از برنامه‌های مهم این جشنوراه دانست و افزود: اجرای این برنامه انگیزه‌ای برای توجه بیشتر باغداران انار در ساوه به منظور تولید بهینه خواهد داشت.

 

وی برپایی غرفه رنگرزی به منظور نمایش رنگرزی با پوست انار و کاربرد آن در قالیبافی و گلیم بافی، غرفه رب انار برای نمایش مراحل تهیه رب انار توسط بانوان خانه دار، اجرای مسابقه پرتاب انار با تیر کمان‌های Y شکل 1.5 متری که شرکت کنندگان به وسیله آن، انار را به سمت هدف پرتاب می کنند، اجرای مسابقه آشپزی با حضور بانوان که مسابقه آشپزی و طبخ غذاهای محلی، ترشیجات، دسر و کیک انار در آن برگزار خواهد شد و مسابقه انارخوری را از دیگر برنامه‌های جشنواره نهم اعلام کرد.

 

صالحی از عرضه مستقیم انار اصل ساوه در این جشنواره خبرداد و خاطرنشان کرد: عرضه مستقیم فراوردهای خانگی و صنعتی انار، نمایشگاه سوغات و صنایع دستی کشور و برپایی نمایشگاه ادوات باغبانی و کشاورزی در کنار جشنواره، در فضایی مناسب و سرپوشیده برای استفاده مردم و باغداران برقرار است.

 

گفتنی است نهمین جشنواره و نمایشگاه ملی انار ساوه تا 22 آبان ماه در پارک شهرساوه برگزار می شود.

منبع : خبرگزاری ایسنا

دسته بندی:
برچسب ها : انار , تولید انار , سنگین ترین انار , انار به وزن 1 , 5 کیلوگرم , 5 کیلوگرم به عنوان سنگین ترین انار انتخاب و با ثبت ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد