کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز یکشنبه 27 خرداد 1403
کشاورزی روز

پرداخت قطعی مطالبات چایکاران آخر هفته جاری و بازگشایی 50 کارخانه چای‌خشک‌کنی

 رئیس سازمان چای کشور با اعلام این مطلب گفت: از روز پنج‌شنبه 29 فروردین‌ماه سال جاری برداشت برگ سبز چای در استان‌های شمالی آغاز شد.

علی محرر افزود: سازمان چای کشور امسال همچون سال‌های گذشته خریدار تضمینی برگ سبز چای چایکاران است که پس از تحویل به کارخانه‌ها، پول آنها را به حسابشان واریز می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: از سال گذشته هشت میلیارد تومان از مطالبات چایکاران باقی مانده است که تا آخر هفته جاری واریز می‌شود.

محرر ادامه داد: از آنجا که وعده‌های مختلفی به چایکاران برای پرداخت مطالباتشان داده شده است، اعلام می‌شود که پرداخت آخر هفته جاری واقعیت است، زیرا منابع اعتباری آن مشخص بوده و دارای تضمین است.

وی تصریح کرد: خریداری برگ سبز چای در حال حاضر با قیمت مصوب سال گذشته انجام می‌شود.

 بازگشایی 50 کارخانه چای‌خشک‌کنی تاکنون

رئیس سازمان چای کشور یادآور شد: پیشنهاد شده است تا قیمت خرید تضمینی برگ سبز چای در سال جاری تغییر کند که هنوز مقدار پیشنهادشده به تأیید نرسیده است و امیدواریم قیمتی منطقی که سود مناسبی را عاید چایکاران کند، به تصویب برسد.

محرر تأکید کرد: پیش‌بینی می‌شود حداقل 110 هزار تن برگ سبز چای در سال جاری برداشت شود و همچنین انتظار افزایش تولید را نیز داریم.

وی در پایان از بازگشایی 50 کارخانه چای‌خشک‌کنی خبر داد و اظهار داشت: تاکنون 50 کارخانه برای خشک کردن برگ سبز چای چایکاران با سازمان چای قرارداد منعقد کرده‌اند.

گفتنی است، محصول چای یکی از نوشیدنی‌های معروف ایرانیان محسوب می‌شود که طی چند سال اخیر تولیدکنندگان آن با مخاطراتی ازجمله عدم دریافت به‌موقع مطالبات خود روبه‌رو بوده‌اند که این امر اندکی خاطر چایکاران را آزرده کرده است، اما سازمان چای به‌عنوان متولی این تولیدکنندگان تمام تلاش خود را برای پرداخت مطالبات انجام داده است، به‌گونه‌ای که رئیس این سازمان از پرداخت قطعی مطالبات چایکاران تا پایان هفته جاری خبر داد.

منبع : خبرگزاری ایانا

دسته بندی:
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد