کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز جمعه 01 تیر 1403
کشاورزی روز

احداث مدرن‌ترین گلخانه کشور در استان لرستان با مشارکت شرکت هلندی

استاندار لرستان از احداث بزرگ‌ترین و مدرن‌ترین گلخانه کشور در این استان خبر داد.

هوشنگ بازوند ، با بیان اینکه طرح احداث گلخانه‌های مدرن هیدروپونیک با مشارکت شرکت هلندی در استان اجرایی می‌شود، اظهار کرد: مساحت این گلخانه 40 هکتار است که در سه فاز و مدت دو سال به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی با بیان اینکه فاز اول این گلخانه در 10 هکتار احداث خواهد شد، اظهار کرد: آغاز عملیات اجرایی این فاز اسفندماه امسال و اتمام آن آبان‌ماه 95 خواهد بود.

بازوند افزود: آغاز کشت فاز اول این گلخانه آبان‌ماه سال آینده و تاریخ اولین برداشت آن نیز دی‌ماه همین سال خواهد بود.

استاندار لرستان با بیان اینکه صادرات این گلخانه به کشور روسیه انجام خواهد گرفت، ادامه داد: فازهای دوم و سوم این گلخانه به ترتیب هرکدام 15 هکتار هستند که در سال 95 و 96 شروع خواهند شد.

وی میزان سرمایه‌گذاری برای هر متر مربع این گلخانه بزرگ و مدرن را حدود 90 یورو اعلام کرد و گفت: برای 40 هکتار مساحت این گلخانه 150 میلیارد تومان هزینه خواهد شد.

بازوند خاطرنشان کرد: این پروژه مهم، اشتغال‌زایی مستقیم 320 نفر و 740 نفر به صورت غیرمستقیم را فراهم می آورد که‌ در مجتمع کشت و صنعت و گردشگری فجر صفای لرستان احداث خواهد شد.

استاندار لرستان تصریح کرد: این گلخانه مدرن کشور اولین سرمایه‌گذاری کشورهای خارجی پس از برجام در ایران است که در لرستان انجام خواهد شد.

منبع : خبرگزاری ایسنا

دسته بندی:
برچسب ها : گلخانه بزرگ و مدرن , گلخانه , گلخانه مدرن کشور , اولین سرمایه‌گذاری کشورهای خارجی پس از برجام در ایران , سرمایه‌گذاری کشورهای خارجی پس از برجام در ایران , احداث گلخانه‌های مدرن هیدروپونیک با مشارکت شرکت هلندی , احداث گلخانه‌های مدرن هیدروپونیک ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد