کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز دوشنبه 14 اسفند 1402
کشاورزی روز

انتخاب ايران به عنوان مسئول تدوين استاندارد خاويار در جهان

مدير عامل شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی گفت: ايران به عنوان مسئول تدوين استاندارد خاويار در جهان انتخاب شد.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از خبرگزاری آريا ، عباس رجايی در جريان بازديد از ظرفيت‌های شيلاتی و کشاورزی استان گلستان گفت : امسال با هدف افزايش توليد خاويار، مراکز ماهيان خاوياری در کشور توسعه میيابد.

وی افزود: استانداردسازی توليد، بسته‌بندی، عرضه خاويار و تدوين دستورالعمل اين استاندارد در سطح جهانی با تلاش متخصصان داخلی تعريف می شود.

مديرعامل شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی خاطرنشان کرد: همچنين تعيين استاندارد حلال هم يکی از مباحثی است که در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: قرار است بعد از اين هر خاوياری که در عرصه جهانی مطرح می شود با استانداردی که جمهوری اسلامی ايران مبدا تعريف است، شناخته شود.

رجايی گفت: اميدواريم که بتوانيم گام‌های بزرگی در احيای خاويار ايران برداريم.

مديرعامل شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی در اين سفر در ديدار با کارکنان و دست‌اندرکاران بخش شيلات و کشاورزی استان نيز بر ارتقای سلامت در بخش کشاورزی تاکيد کرد.

رجايی در اين سفر از ظرفيت‌های فرودگاهی شرکت هواپيمایی خدمات ويژه، مرکز تکثير و پرورش شهيد مرجانی گلستان و جزيره آشوراده بازديد و بر ضرورت توسعه بهره‌برداری از توانمندی های بخش کشاورزی استان گلستان بر مبنای اقتصاد مقاومتی و جلب مشارکت بخش خصوصی در اين امر تاکيد کرد.


دسته بندی:
برچسب ها : استاندارد خاويار در جهان , شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی , استان گلستان , جزيره آشوراده , خاويار , استاندارد حلال , ظرفيت‌های شيلاتی و کشاورزی استان گلستان ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد