صفحه اصلی   خبر   کشاورزی   خریداری 66 هزارتن دانه روغنی کلزا از کلزاکاران در سال 95
خریداری 66 هزارتن دانه روغنی کلزا از کلزاکاران در سال 95

کشاورزی روز

( کشاورزی - محیط زیست - دامپروری - شیلات )
امروز دوشنبه 03 مهر 1402
کشاورزی روز

خریداری 66 هزارتن دانه روغنی کلزا از کلزاکاران در سال 95

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت:امسال برای اولین بار، 66 هزار تن دانه روغنی کلزا به صورت تضمینی توسط این شرکت از کلزاکاران خریداری شد.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی ، دکتر علی قنبری اضافه کرد: بابت خرید این مقدار خرید مبلغ 160 میلیارد تومان به حساب کلزاکاران واریز و کلیه مطالبات آنان تسویه شده است. 

وی گفت: خرید دانه کلزا با 2 درصد ناخالصی و 10 درصد رطوبت به قیمت هر کیلوگرم 2530 تومان انجام شد و استان های گلستان با خرید 13 هزار و 200 تن، خوزستان با 12 هزار و 708 تن،اردبیل با 9176 تن و مازندران 4846 تن رتبه های اول تا چهارم بیشترین خریداران این محصول در کشور را به خود اختصاص دادند. 

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران افزود:خرید دانه گلرنگ نیز توسط این شرکت انجام می شود که تاکنون 1000 تن از این دانه روغنی با قیمت پایه 2400تومان با 2 درصد ناخالصی و 9 درصد رطوبت در استان فارس خریداری شده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی، خرید تضمینی آفتابگردان را یکی دیگر از فعالیت های حال حاضر این شرکت برشمرد و افزود: تاکنون مقدار65 تن دانه روغنی آفتابگردان با قیمت پایه 2424تومان خریداری کرده ایم که 60تن آن در خوزستان و 5 تن از این دانه روغنی در کرمان خریداری شده است. 

وی اعلام کرد: امسال خرید تضمینی دانه روغنی سویا از کشاورزان از اوایل مهر ماه توسط مراکز خرید این شرکت آغاز خواهد شد.

دسته بندی: خبر,کشاورزی,
برچسب ها : خریداری 66 هزارتن دانه روغنی کلزا , دانه روغنی کلزا , کلزا , کلزاکاران , دانه روغنی , خرید دانه گلرنگ , خرید تضمینی آفتابگردان , دانه روغنی آفتابگردان , خرید تضمینی دانه روغنی سویا , خرید تضمینی ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد