کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز چهارشنبه 23 خرداد 1403
کشاورزی روز

افتتاح نخستین پایگاه مردمی اطفاء حریق جنگلها و مراتع کشور در لرستان

 با حضور مدیرکل حفاظت محیط زیست استان لرستان ،  مدیرکل مدیریت بحران استانداری، شهردار و رئیس شورای شهر خرم آباد، مسئولین منابع طبیعی استان و جمعی از سازمانهای مردم نهاد و علاقمندان به محیط زیست اولین پایگاه اطفاء حریق مردمی کشور توسط سازمان مردم نهاد بلوط بان در شهرستان خرم آباد افتتاح گردید.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از سایت سازمان حفاظت محیط زیست ، در ابتدای این مراسم احسان فاضل پور مسئول سازمان مردم نهاد بلوط بان ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های این تشکل زیست محیطی بویژه حضور فعال در عملیات های اطفاء حریق در شهرستانهای استان و ارائه توضیحاتی در خصوص مکان فراهم شده بعنوان اولین پایگاه مردمی اطفائ حریق جنگلها و مراتع کشور با مساعدت یکی از اعضاء این تشکل، خواستار حمایت هر چه بیشتر در خصوص تجهیزات و سایر امکانات مورد نیاز پایگاه برای حضور فعالتر و موثرتر در عملیاتهای اطفاء حریق جنگلها و مرتع استان شد.  

 فتحی بیرانوند مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان در این مراسم ضمن تبیین اهمیت حفاظت از محیط زیست و نقش حیاتی جنگلهای زاگرس برای کشور از زحمات ارزشمند همه سازمانهای مردم نهاد استان بویژه سازمان مردم نهاد بلوط بان در خصوص مقابله با آتش سوزی و اطفاء حریق جنگلهای لرستان  قدردانی نمود. 

 وی افزود: نقش جوامع محلی و سازمانهای مردم نهاد در مقابله  و کاهش خسارت های ناشی از آتش سوزی جنگلها اجتناب ناپذیر است  و بدون بهره گیری از ظرفیت و توان نیروهای مردمی امکان مقابله گسترده با آتش سوزیهای جنگلها و مراتع که سرمایه های این کشور هستند وجود ندارد.

 مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان اظهار امیدواری نمود؛ که با وجود این پایگاه مردمی هماهنگی و ساماندهی نیروهای مردمی و سازمانهای مردم نهاد در خصوص عملیات های اطفاء حریق جنگلها و مراتع به نحو مطلوب تری صورت پذیرد و خسارت های ناشی از آتش سوزی ها به حداقل برسد. 

 مهرداد فتحی بیرانوندگفت: یکی از مهمترین اقدامات در بحث پیشگیری و مقابله با آتش سوزی جنگلهای استان فرهنگ سازی و آموزش مردم بویژه جوامع محلی است که با همکاریها، دلسوزی و  کمک سازمانهای مردم نهاد در این راستا گامهای موثری را برخواهیم داشت. 

 وی افزود: اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان نیز حمایت های خود را از این حرکت ارزشمند دریغ نخواهد کرد و در مرحله نخست برای تجهیز این پایگاه تعداد 10 دستگاه  فلکسی بک و تعداد 50 عدد آتشکوب در اختیار این انجمن زیست محیطی قرار خواهد داد. 

 در حاشیه این مراسم نیز از آقای وفایی مالک محل در نظر گفته شده برای پایگاه و عضو سازمان مردم نهاد بلوطبان  و همچنین یکی از جوانترین فعالان اطفاء حریق جنگلهای استان  تقدیر بعمل آمد. 

دسته بندی:
برچسب ها : افتتاح نخستین پایگاه مردمی اطفاء حریق جنگلها و مراتع کشور , اطفاء حریق جنگلها و مراتع کشور , نخستین پایگاه مردمی اطفاء حریق جنگلها و مراتع کشور , مقابله و کاهش خسارت های ناشی از آتش سوزی جنگلها , حفاظت محیط زیست لرستان , اطفاء حریق جنگلها و مراتع , سازمانهای مردم نهاد , سازمان مردم نهاد بلوط بان , مقابله با آتش سوزی و اطفاء حریق جنگلهای لرستان , شهرستان خرم آباد ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد