کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز جمعه 01 تیر 1403
کشاورزی روز

میوه ها و سبزیجات محبوب برای رشد در گلخانه

اگر شما به تازگی شروع به کار باغبانی کرده اید حتما ایده های خوبی برای رشد میوه ها و سبزیجات دارید. خداوند نعمت های بی شماری به ما عطا کرده است بنابراین چطور می توان بهترین میوه و سبزی را برای رشد در گلخانه انتخاب کرد؟ بهتر است در اوایل کار سبزیجاتی که به آسانی رشد می کنند را انتخاب کنید .

1 – سبزیجات

شما باید با گیاهی که متعلق به خانواده سالاد است شروه کنید . تقریبا همه سبزی های برگ دار به یک شیوه رشد می کنند. قبل از شروع کار باید در مورد رشد سبزی های برگ دار اطلاعات داشته باشید. این سبزی ها می توانند یک منبع بزرگ درامد برای شما باشند، شما می توانید محصولات خود را به فروشگاه های مواد غذایی عرضه کنید.

 2 – سبزی های کوچک

به عبارت ساده تر شما می توانید به دنبال رشد سبزی های دوست داشتنی مثل ترپچه، نخود فرنگی، چغندر و غیره باشید. این نوع سبزی ها طرفدار زیادی دارند.

3 – اسفناج

اسفناج یکی از محبوب ترین گیاهان گلخانه ای است. اگر شما می خواهید از تازه ترین و خوشمزه ترین اسفناج لذت ببرید آن را از گلخانه برداشت کنید و بلافاصله آن را بپزید. این خیلی سالم است و شما می توانید مصرف ویتامین ها و مواد معدنی خود را افزایش دهید. مهم تر ازهمه، شما هرگز با مشکلی در رشد این سبزی مواجه نخواهید شد.

 4- خیار

خیار هم به عنوان میوه و هم در سالاد استفاده می شود. خیار طعم فوق العاده ساده ای دارد اما رشد آن ساده نیست. شما بعد از برداشت باید خیارها را به صورت بسته های کوچک بسته بندی کنید تا طراوت آن ها حفظ شود.

 5- گوجه

بسیاری از گلخانه ها گوجه فرنگی را در رنگ ها و اشکال مختلف پرورش می دهند و مسئولیت رسیدگی به آن ها آسان است.

 6 – فلفل

همه مردم سراسر جهان فلفل را دوست دارند. فلفل باعث می شود غذا طعم بهتری داشته باشد. انواع زیادی فلفل در طعم ها ، رنگ ها و اشکال مختلف وجود دارد که شما می توانید در گلخانه بکارید.

 7 – گیاهان

گیاهانی مثل گشنیز، ریحان ، شاهی و غیره بسیار مناسب برای رشد در گلخانه هستند. این گیاهان رشد سریعی دارند و شما می توانید از این سبزیجات تازه در وعده های غذایی خود استفاده کنید.

 8 – کدو و برگ چغندر

این ها را می توان در گلخانه کاشت و از خوردن آن ها لذت برد. این گیاهان می توانند به کسب و کار شما کمک کنند چرا که به صورت گسترده رشد می کنند .

9 – مرکبات

شما می توانید تعدادی از میوه های زمستانی را در گلخانه خود پرورش دهید. میوه های ترش و شیرین شامل لیمو و پرتقال.

 10 – انگور

بسیاری از افراد نمی دانند که می توان انگور را هم در گلخانه پرورش داد. پرورش انگور در گلخانه برای محافظت آن از آفات به مراقبت های ویژه ای نیاز دارد .

 11 – توت فرنگی

گلخانه خود را با توت فرنگی های خوشمزه پر کنید شما می توانید هر نوعی از توت فرنگی که دوست دارید را بکارید. فقط برای پرورش توت فرنگی باید از فضای کافی و تهویه مطبوع برخوردار باشید.

 12 – هلو

برای یک مبتدی انتخاب درست میوه ها و سبزیجات گلخانه ای بسیار مهم است. به عنوان مثال هلو در گلخانه و یا باغ های کوچک به خوبی رشد می کند. هلو میوه مغذی است و مسئولیت رسیدگی به آن بسیار آسان است.

 13 – گشنیز

شما نمی توانید از سبزیجات با طروات برگ دار که برای سالاد و سوپ عالی هستند دست بکشید. گشنیز به سادگی قابل رشد است فقط به هوادهی و آب مناسب نیاز دارد.

 14 – فلفل قلمی

شما می توانید حتی در یک گوشه گلخانه فلفل قرمز داشته باشید. فلفل های کوچک سبز و قرمز که انتخاب هرکدام از آن ها به سلیقه شما بستگی دارد، چون دو طعم متفاوت دارند.

 15 – تمشک

شما می توانید با فروش تمشک یک کسب و کار خیلی خوب داشته باشید. علاوه بر این، شما می توانید از تمشک در کیک، سالاد، شیر، ظرف میوه و غیره استفاده کنید.

 

منبع : http://www.bazram.com/

 

دسته بندی: مقالات,گلخانه,
برچسب ها : سبزیجات محبوب برای رشد در گلخانه , تمشک , فلفل قلمی , گشنیز , هلو , توت فرنگی , انگور , مرکبات , کدو و برگ چغندر , گیاهان , فلفل , گوجه , خیار , اسفناج , سبزی های کوچک , سبزیجات ,

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد