صفحه اصلی   خبر   شیلات   آزادسازی صید میگو در آبهای استان هرمزگان از سیزدهم مهرماه
آزادسازی صید میگو در آبهای استان هرمزگان از سیزدهم مهرماه

کشاورزی روز

( کشاورزی - محیط زیست - دامپروری - شیلات )
امروز یکشنبه 09 مهر 1402
کشاورزی روز

آزادسازی صید میگو در آبهای استان هرمزگان از سیزدهم مهرماه

زمان آزادسازی صید میگو در آبهای استان هرمزگان بر اساس گشت های تحقیقاتی پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان، سیزدهم مهرماه اعلام شد.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از ایرنا، بر این اساس میزان مجاز قابل برداشت (TAC) برای میگوهای درشت 830 تن و برای میگوهای ریز 350 تن محاسبه شد.

پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان با همکاری اداره کل شیلات هرمزگان ذخایر میگو این استان را بررسی کرد و با همکاری صیادان محلی از تیرماه تا شهریورماه در زیستگاه میگو از منطقه کوهستک تاتولا گشت های تحقیقاتی داشت.

نتایج تحقیقات میدانی و بررسی های انجام شده بوسیله این پژوهشکده نشان می دهد که میگوهای موزی به نسبت سال های گذشته از رشد کمتری برخوردار بودند و فصل صید برای رسیدن میگوها به رشد کافی باید با کمی تاخیر از سیزدهم مهرماه آغاز شود.

میگوی باکیفیت ایرانی به بیش از 20 کشور جهان مانند ویتنام، امارات، تایلند، مالزی، چین و اسپانیا صادر می شود که هر یک قطب تولید میگو در منطقه خود به شمار می روند. 

کویت، مصر، لبنان، ایتالیا، فرانسه و انگلیس از دیگر واردکنندگان میگوی ایران هستند.

دسته بندی: خبر,شیلات,
برچسب ها : آزادسازی صید میگو در آبهای استان هرمزگان , آزادسازی صید میگو , استان هرمزگان , صید میگو , میگو , پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان , اداره کل شیلات هرمزگان , میگوهای موزی , میگوی باکیفیت ایرانی ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد