کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز سه شنبه 28 فروردین 1403
کشاورزی روز

پرداخت تمامی مطالبات گندمکاران تا هفته آینده

معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: امسال با خرید ۱۴ میلیون تن گندم در کشور رکورد تاریخ خرید گندم شکسته شد و 80درصد پول کشاورزان نیز تاکنون پرداخت شده است.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران٬ دکترعلی قنبری در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان قزوین، گفت: امسال کار بی بدیلی در بخش خرید گندم صورت گرفت و توانستیم با خرید بیش از یازده و نیم میلیون تن  گندم٬ رکورد تاریخ ایران را بشکنیم.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران افزود: در سال جاری 14.5 میلیون تن گندم در کشور تولید شد که ما توانستیم 11.5 میلیون تن آن را به قیمت ۱۴ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان ازکشاورزان خریداری کنیم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه این کار بزرگترین پروژه ملی است، اظهار کرد: علی رغم وجود مشکلات مالی و مسائل مختلف، تاکنون ۱۱هزار و  ۷۰۰ میلیارد تومان ازبهای گندم ها را پرداخت شده و سه هزار میلیارد تومان باقی مانده نیز از طریق فروش اوراق مرابحه اسلامی تا هفته آینده پرداخت می‌شود.

وی گفت: کشاورزان محصولات خود را به دولت فروخته‌اند و دولت موظف  است بهای آن را پرداخت کند و با وجود مشکلاتی که در زمینه درآمدهای دولت و کاهش قیمت نفت وجود داشت٬ دولت بخش عمده‌ی این مبلغ را پرداخت کرد، و در استان قزوین  نیزبا سفر هیئت دولت کاملاً مطالبات کشاورزان تسویه شد.

دکترقنبری با اشاره به اینکه وزارت کشاورزی نقش موثر و مثبتی در رشد اقتصادی کشور داشته است، تصریح کرد: اگر بخش کشاورزی نبود رشد اقتصادی بخش صنعت و خدمات منفی می‌شد، اما با اقدامات مفید بخش کشاورزی  پنج درصد رشد اقتصادی تحقق پیدا کرد.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران تاکید کرد: در بخش تأمین٬ ذخیره سازی٬توزیع و فروش کالاهای اساسی نیز یک حرکت بی نظیری در سال جاری توسط وزارت جهاد کشاورزی انجام شد که در رأس  آن خودکفا شدن در زمینه‌ تولید گندم است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: در حال حاضر حدود ۱۳ میلیون تن ذخیره گندم در کشور داریم٬ این در حالی است که مصرف سالانه خبازی ها در کشور8 میلیون تن و ۲ میلیون تن نیز مصرف در صنایع مختلف است که با این وجود ۳ میلیون تن ذخیره گندم باقی خواهد ماند که آمادگی صادرات آن را داریم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در رابطه با بحث صادرات آرد یادآور شد: کارخانجات آرد کشور ظرفیت مناسبی دارند، اما متاسفانه در حال حاضر، نیمی از این ظرفیت خالی است که باید از طریق صادرات آرد و سایرفراورده‌های گندم آن  را پر کنیم. تا هم اشتغالزایی شود و هم ارزش افزوده برای کشور داشته باشد.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در پایان تصریح کرد: تعیین قیمت آرد٬ نان و گندم بر عهده دولت است و ما نظرات کارشناسی را می‌دهیم و از دو قیمته بودن آن راضی نیستم؛ دولت این موضوع را بررسی می‌کند به نحوی که آسیابانان نیز متضرر نشوند.

گفتنی است: مراسم تودیع و معارفه مدیران سابق و لاحق شرکت غله و خدمات بازرگانی استان قزوین روز پنجشنبه 29مهر با حضور دکتر قنبری در شهرستان قزوین برگزار و ودود ایرانیان به عنوان مدیرکل جدید منصوب و معرفی و از خدمات سید یعسوب عقیلی مدیرکل سابق قدردانی شد.


دسته بندی:
برچسب ها : پرداخت تمامی مطالبات گندمکاران , مطالبات گندمکاران , در سال جاری 14.5 میلیون تن گندم در کشور تولید شد , رکورد تاریخ خرید گندم شکسته شد , 80درصد پول کشاورزان نیز تاکنون پرداخت شده است , شرکت بازرگانی دولتی ایران , خودکفا شدن در زمینه‌ تولید گندم , در حال حاضر حدود ۱۳ میلیون تن ذخیره گندم در کشور داریم , کارخانجات آرد کشور , صادرات آرد , آرد , تعیین قیمت آرد٬ نان و گندم بر عهده دولت است , آسیابانان , گندمکاران , شرکت غله و خدمات بازرگانی استان قزوین , دکترعلی قنبری ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد