close
تبلیغات در اینترنت
خرید دامنه
کشاورزی روز - 4

کشاورزی روز

( کشاورزی - محیط زیست - دامپروری - شیلات )
امروز جمعه 31 فروردین 1397

خرید توافقی و تحویل برنج از کشاورزان به شرط ثبت نام درسامانه جهادکشاورزی

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران خرید توافقی و تحویل برنج از کشاورزان در استان‌های شمالی را منوط به ارائه معرفی‌نامه از سوی سازمان جهادکشاورزی استان دانست و تأکیدکرد: برنج را فقط از شالی‌کارانی تحویل می‌گیریم که اطلاعات میزان سطح زیرکشت،  مقدار تولید و  نوع برنج تولیدی آن‌ها درسامانه جهادکشاورزی ثبت شده باشد.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از روابط‌عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران؛ مهندس یزدان سیف گفت: خرید توافقی برنج از شالی‌کاران شمالی در استان‌های مازندران و گیلان از حدود دوهفته پیش شروع شده و تاکنون بیش از 200 تن برنج پرمحصول از برنج‌کاران مازندرانی خریداری شده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه؛ نمایندگان محترم استان‌های شمالی در مجلس شورای اسلامی معتقدند که برنج شالی‌کاران روی دست آنان مانده

 (( مشاهده متن کامل در قسمت ادامه مطلب ))

دسته بندی: خبر,کشاورزی,
برچسب ها :برنج ,خرید توافقی و تحویل برنج از کشاورزان ,خرید توافقی برنج از کشاورزان ,تحویل برنج از کشاورزان ,شالی‌کاران ,

قاچاقچیان چوب نه به درخت رحم می کنند و نه به حافظان منابع طبیعی

 بامداد چهارشنبه ساعاتی پس از وقوع زلزله در استان البرز تعدادی از قاچاقچیان چوب  از فرصت استفاده کرده و وارد تاغزارهای منطقه اشتهارد شده و با بریدن درختان تاغ و قاچاق چوب شروع به تهیه زغال کردند. پس از ارسال گزارش مردمی، فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی اشتهارد وارد منطقه شده و ضمن مواخذه قاچاقچیان چوب  با سلاح سرد مورد ضرب و شتم آنان قرار گرفته و به بیمارستان اعزام شده است.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها ، مدیر کل منابع طبیعی استان البرز گفت: این حادثه ساعت یک و سی دقیقه بامداد روز پنج شنبه رخ داده  که در کوتاه ترین زمان ممکن جهت پیگیری و اطلاع از وضعیت سلامت فرمانده یگان حفاظت، خود را به این شهرستان رسانده ام .

 (( مشاهده متن کامل در قسمت ادامه مطلب ))

 

دسته بندی: خبر,حوادث,
برچسب ها :قاچاقچیان چوب ,وقوع زلزله در استان البرز ,فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی اشتهارد ,درخت ,

رشد ۷ درصدی صادرات محصولات دام و طیور در هشت ماهه سال 96

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت:۸۶۷ میلیون دلار انواع محصولات دام و طیور در هشت ماهه نخست امسال از کشور صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷ درصد رشد نشان می دهد.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از ایلنا ، حسن رکنی معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد: در این مدت، رشد صادرات این حوزه به ویژه در زمینه شیر و انواع لبنیات محسوس بوده به طوری که نزدیک به ۶۹۰ هزار تن از این محصولات صادرات داشته ایم.

وی افزود: با ادامه روند کنونی، تا پایان سال جاری صادرات در حوزه لبنیات کشور به یک میلیون تن می رسد.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: در هشت ماهه امسال ۳۰ هزار تن گوشت مرغ و هشت هزار تن تخم مرغ نیز صادر کرده ایم.

 (( مشاهده متن کامل در قسمت ادامه مطلب ))

 

دسته بندی: خبر,دامپروری,
برچسب ها :رشد ۷ درصدی صادرات محصولات دام و طیور ,صادرات محصولات دام و طیور ,لبنیات ,مرغ ,تخم مرغ ,روسیه ,بازار روسیه ,

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد