close
تبلیغات در اینترنت
خرید دامنه
کشاورزی روز - 5

کشاورزی روز

( کشاورزی - محیط زیست - دامپروری - شیلات )
امروز چهارشنبه 05 اردیبهشت 1397

قاچاقچیان چوب نه به درخت رحم می کنند و نه به حافظان منابع طبیعی

 بامداد چهارشنبه ساعاتی پس از وقوع زلزله در استان البرز تعدادی از قاچاقچیان چوب  از فرصت استفاده کرده و وارد تاغزارهای منطقه اشتهارد شده و با بریدن درختان تاغ و قاچاق چوب شروع به تهیه زغال کردند. پس از ارسال گزارش مردمی، فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی اشتهارد وارد منطقه شده و ضمن مواخذه قاچاقچیان چوب  با سلاح سرد مورد ضرب و شتم آنان قرار گرفته و به بیمارستان اعزام شده است.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها ، مدیر کل منابع طبیعی استان البرز گفت: این حادثه ساعت یک و سی دقیقه بامداد روز پنج شنبه رخ داده  که در کوتاه ترین زمان ممکن جهت پیگیری و اطلاع از وضعیت سلامت فرمانده یگان حفاظت، خود را به این شهرستان رسانده ام .

 (( مشاهده متن کامل در قسمت ادامه مطلب ))

 

دسته بندی: خبر,حوادث,
برچسب ها :قاچاقچیان چوب ,وقوع زلزله در استان البرز ,فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی اشتهارد ,درخت ,

رشد ۷ درصدی صادرات محصولات دام و طیور در هشت ماهه سال 96

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت:۸۶۷ میلیون دلار انواع محصولات دام و طیور در هشت ماهه نخست امسال از کشور صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷ درصد رشد نشان می دهد.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از ایلنا ، حسن رکنی معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد: در این مدت، رشد صادرات این حوزه به ویژه در زمینه شیر و انواع لبنیات محسوس بوده به طوری که نزدیک به ۶۹۰ هزار تن از این محصولات صادرات داشته ایم.

وی افزود: با ادامه روند کنونی، تا پایان سال جاری صادرات در حوزه لبنیات کشور به یک میلیون تن می رسد.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: در هشت ماهه امسال ۳۰ هزار تن گوشت مرغ و هشت هزار تن تخم مرغ نیز صادر کرده ایم.

 (( مشاهده متن کامل در قسمت ادامه مطلب ))

 

دسته بندی: خبر,دامپروری,
برچسب ها :رشد ۷ درصدی صادرات محصولات دام و طیور ,صادرات محصولات دام و طیور ,لبنیات ,مرغ ,تخم مرغ ,روسیه ,بازار روسیه ,

تغییر الگوی کشت سیب‌زمینی به گلرنگ و نخود در استان همدان

بر اساس مطالعات انجام‌شده، گلرنگ و نخود و در برخی مناطق زعفران می‌تواند جایگزین محصول سیب‌زمینی در استان همدان شود.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از ایانا ، عضو شورای مرکزی خانه کشاورز با اعلام این خبر گفت: تغییر الگوی کشت یکی از مهم‌ترین مشکلاتی است که در کشور وجود دارد و استان همدان نیز با مشکل کم‌آبی موجود باید خواه ناخواه الگوی کشت محصولات محوری چون سیب‌زمینی را تغییر دهد.

ابوالقاسم سوزنچی افزود: بر اساس مطالعات انجام‌شده، گلرنگ، نخود و در برخی نقاط استان همدان می‌تواند جایگزین محصول سیب‌زمینی شود.

وی بیان کرد: سالانه ۵۰۰ هزار هکتار دیمزار در استان همدان وجود دارد و علاوه بر آن ۴۰۰ هزار هکتار نیز از اراضی کشاورزی آیش است.

 (( مشاهده متن کامل در قسمت ادامه مطلب ))

 

دسته بندی: خبر,کشاورزی,
برچسب ها :جایگزین محصول سیب‌زمینی در استان همدان ,استان همدان ,مصرف آب محصولات زراعی ۴ برابر باغی است ,سیب‌زمینی ,

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد