کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز دوشنبه 14 اسفند 1402
کشاورزی روز

رد ادعای یکی از روزنامه ها درخصوص افزایش واردات محصولات کشاورزی در دولت یازدهم

وزارت جهاد کشاورزی با ارائه توضیحاتی ادعای روزنامه کیهان در خصوص افزایش واردات محصولات کشاورزی در دولت یازدهم را رد کرد.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از ایرنا ، پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، روز دوشنبه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: ارتقای ضریب امنیت غذایی با اتکا به تولیدات داخلی از طریق افزایش بهره وری راهبرد اصلی وزارت جهاد کشاورزی در راهبری و مدیریت بخش کشاورزی در دولت یازدهم بوده و با اتخاذ این سیاست ضمن افزایش تولیدات کشاورزی، واردات محصولات کشاورزی در این دوره کاهش یافته است.

افزایش 21 میلیون تنی تولیدات کشاورزی در دولت یازدهم موجب کاهش 4.62 میلیارد دلار واردات محصولات کشاورزی طی سه سال اخیر شده به طوری که این واردات از 13.4 میلیارد دلار در دولت قبل به 8.78 میلیارد دلار در دولت یازدهم کاهش یافته است.

این گزارش می افزاید: تراز تجاری بخش کشاورزی و غذای کشور به عنوان شاخص بهبود کاهش واردات و افزایش صادرات در یک دوره زمانی، از منفی 8.1 میلیارد دلار در دولت قبل که بیانگر افزایش واردات در آن دوره بوده با کاهش 5 میلیارد دلاری به منفی 3.09 میلیارد دلار در سال 95 کاهش یافته است.
صرفه جویی ارزی 5 میلیارد دلاری و کاهش واردات محصولات کشاورزی در این دوره منجر به تثبیت و ایجاد اشتغال جدید در کشور شده است.
خبرنگار: هما همت خواه

دسته بندی:
برچسب ها : وزارت جهاد کشاورزی , ارتقای ضریب امنیت غذایی با اتکا به تولیدات داخلی , تولیدات کشاورزی در دولت یازدهم , افزایش 21 میلیون تنی تولیدات کشاورزی در دولت یازدهم , کاهش واردات و افزایش صادرات , کاهش واردات محصولات کشاورزی ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد