کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز دوشنبه 14 اسفند 1402
کشاورزی روز

نرخ گندم و آرد واحدهای نانوایی آزادپز 350 تومان کاهش یافت

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران، از کاهش نرخ گندم و آرد آزاد تحویلی به واحدهای نانوایی آزادپز از هر کیلو 12 هزار و 500 ریال به 9 هزار ریال خبرداد و گفت: قیمت نان توسط کارگروه های آرد و نان استانی تعیین می شود و در حال حاضر هرگونه افزایش قیمت نان آزادپزها غیرقانونی است.
دکتر علی قنبری گفت: براساس مصوبه دولت از ابتدای سال جاری تاکنون به دلیل کاهش نرخ گندم و آرد تحویلی به نانوایی های آزادپز، باید این واحدها قیمت نان را کاهش دهند. زیرا قیمت قیمت گندم فروش آزاد دولت از 12 هزار و 500 ریال به 9 هزار ریال یعنی معادل 3500 ریال کاهش یافته است.
دکتر قنبری اضافه کرد: در صورت درنظر گرفتن نرخ تورم، هزینه های کارگری، بیمه، مالیات و انرژی، هرگونه افزایش نرخ از طریق کارگروه های آرد و نان استان ها به ریاست استانداران تعیین و مصوبه آن توسط سازمان صنعت،معدن و تجارت و سازمان حمایت ازتولید کنندگان و مصرف کنندگان ابلاغ میشود.
معاون وزیر جهاد کشاورزی هرگونه افزایش نرخ توسط واحدهای نانوایی آزادپز را غیرمنطقی و بی انصافی در حق مردم دانست و ازدستگاه های نظارتی همچون سازمان تعزیرات حکومتی خواست تا با متخلفان برخورد قانونی کنند.
وی اظهارداشت: گندم برای تولید آرد یارانه ای با قیمت 6 هزار و 650 ریال و گندم و آرد آزادپزها با قیمت 9 هزار ریال به کارخانجات آردسازی عرضه می شود.
لازم به ذکر است: براساس مصوبه دولت در سال 1393، قرار بود 20 درصد از سهمیه آرد دولتی با نرخ آزاد عرضه شود که تا پایان فروردین ماه 94 به طور متوسط 15 درصد ازنانوایی های کشوردر قالب آزادپزی فعالیت می کنند. 

منبع : سایت وزارت جهاد کشاورزی

دسته بندی:
برچسب ها : کاهش نرخ گندم و آرد آزاد تحویلی به واحدهای نانوایی آزادپز , کاهش نرخ گندم و آرد آزاد , نرخ گندم و آرد آزاد , گندم و آرد آزاد , گندم , آرد آزاد ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد