کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز جمعه 01 تیر 1403
کشاورزی روز

توافق ایران برای کشت فراسرزمینی در آفریقا


مدیر عامل موسسه جهاد استقلال از توافق با وزارت جهاد کشاورزی برای توسعه کشت فراسرزمینی در آفریقا خبر داد و گفت: راه اندازی کارخانه تولید داروی تب برفکی در سودان شمالی یکی از پروژه‌های در دستور کار است و اوکراین هم یکی دیگر از کشورهایی است که برای کشت فراسرزمینی در حال ارزیابی قرار دارد.

محمدرضا شافعی‌نیا در نشست خبری موسسه جهاد استقلال اظهار کرد: بیمه همه محصولات کشاورزی از سه سال گذشته در دستور کار قرار گرفته تا در کنار صندوق بیمه محصولات کشاورزی بتواند با مشارکت بخش خصوصی و تشکل‌های کشاورزی مشکلات کشاورزان را در زمینه بیمه محصولاتشان حل کند.

وی اظهار کرد: کشت فراسرزمینی در راستای افزایش تولیدات در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار داشت و موسسه جهاد استقلال نیز دراین زمینه از سال‌های گذشته ورود پیدا کرد که با توجه به وجود دفاتر وزارت کشاورزی در برخی کشورهای آفریقایی می‌توانیم با ارائه خدمات از منابع آن کشورها برای کشت فراسرزمینی استفاده کنیم.

مدیر عامل موسسه جهاد استقلال ادامه داد: در زمینه کشت فراسرزمینی توافقی با وزارت جهاد کشاورزی انجام شده تا با تکیه با ارائه خدمات و استفاده حداقلی از منابع داخلی بتوانیم کشت فراسرزمینی در کشورهای آفریقایی مانند سودان شمالی توسعه دهیم.

به گفته شافعی‌نیا راه اندازی کارخانه تولید داروی تب برفکی در سودان شمالی یکی از پروژه‌هایی است که در راستای کشت فراسرزمینی و تولید محصولات مورد نیاز بخش کشاورزی در دستور کار قرار گرفته است. همچنین اوکراین یکی دیگر از کشورهایی است که برای کشت فراسرزمینی در حال بررسی و ارزیابی قرار دارد.

منبع : خبرگزاری ایسنا

دسته بندی:
برچسب ها : کشت فراسرزمینی در آفریقا , کشت فراسرزمینی , توسعه کشت فراسرزمینی , بیمه همه محصولات کشاورزی , موسسه جهاد استقلال , کشاورزی , اوکراین ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد