کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز یکشنبه 12 آذر 1402
کشاورزی روز

خواص قاصدک ،گیاهی علیه بیماری نقرس

تحقیقات حاکی از آن است که گیاهان چینی و طب سنتی چینی می‌تواند بیماری‌های متفاوتی همچون نقرس را درمان کند و دردهای ناشی از بیماری نقرس را کاهش دهد.

مطالعه‌ای که تاثیر درمان‌های غربی و گیاهان چینی بر درمان نقرس را بررسی کرده است به نتایجی تقریبا مشابهی رسیده است به طوری‌که موفقیت درمان‌های غربی 94.2% و موفقیت گیاهان چینی 94% بوده است. تنها تفاوت چشمگیر بین این دو درمان این بود که افرادی که از درمان‌های غربی استفاده کرده بودند اثرات جانبی فراوانی را پس از آن تجربه کردند اما گیاهان چینی هیچ اثر جانبی نداشت.

از جمله گیاهان چینی که خواص فراوانی دارند و اثرات جانبی خطرناکی ندارند می‌توان به این دو مورد اشاره کرد:

گل قاصدک

گیاه قاصدک ادرارآور و ضدالتهاب است. می‌توانید آن را در چای بریزید و بخورید و یا می‌توانید با آن پماد گیاهی درست کنید و آن را به طور موضعی روی برخی نقاط دردناک بگذارید. این گیاه همچنین التهاب و تورم اطراف مفاصل را نیز کاهش می‌دهد. علاوه بر این قاصدک باعث دفع اسید اوریک می‌شود که خود عامل آرتریت نقرسی است.

علاوه بر این در چین از حجامت نیز برای درمان نقرس استفاده می‌شود و نتایج رضایت‌یخشی را نیز به دنبال داشته است. 

زعفران مرغزار

گیاه دیگری که درد نقرس را تسکین می‌دهد زعفران مرغزار است. این گیاه حاوی آلکالوئیدهای کلشی‌سین است که خواص ضد درد و ادرارآور دارد که خود در درمان درد نقرس، تورم و احتباس آب در اطراف مفاصل آسیب‌دیده بسیار موثر است. برای استفاده از این گیاه برای درمان نقرس با یک متخصص مشورت کنید تا از مقدار مصرف آن باخبر شوید.

 

منبع : طب سنتی - ایرانی - http://irmed.mihanblog.com/


دسته بندی: خواص گیاهان دارویی,گیاهان,
برچسب ها : گل قاصدک , قاصدک , گیاهان چینی , گیاه قاصدک ادرارآور و ضدالتهاب , التهاب و تورم اطراف مفاصل , قاصدک باعث دفع اسید اوریک می‌شود , آرتریت نقرسی , زعفران مرغزار , آلکالوئیدهای کلشی‌سین , درمان درد نقرس , تورم و احتباس آب در اطراف مفاصل آسیب‌دیده ,

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد